+48 790 205 291     info@systemy-it.com

Obsługa Informatyczna - Outsorcing iT

Klientom którzy zdecydują się na stałą obsługę informatyczną zapewniamy bardzo korzystne warunki umowy, szybki czas reakcji i fachową pomoc. Zarówno przez telefon jak i zdalny pulpit. Każdy klient otrzymuje również dostęp do IT Managera gdzie na bieżąco może śledzić historię i status zgłoszeń. Umowa na obsługę informatyczną jest negocjowana każdorazowo a jej warunki dopasowane do potrzeb klienta.


Wsparcie dla całej infrastruktury

Microsoft Windows

Wsparcie dla systemów Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2003-2012

Apple

Wsparcie dla systemów iOS, OS X, OS X Server, FileMaker oraz urządzeń iPad, iPhone, Mac

Sieć

Zabezpieczanie, zarządzanie i monitorowanie sieci przewodowych oraz bezprzewodowych.

Urządzenia mobilne

Masowe, zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) z dowolnym systemem operacyjnym.

Administracja serwerami

Utrzymanie stron internetowych i sklepów, administracja serwerami stron www, poczty i innymi opartymi na Windows, Linux lub OS X.

Oprogramowanie

Administracja oprogramowaniem dla firm jak Subiekt GT, Comarch ERP Optima, Sugar CRM, Exchange, SharePoint.

Utrzymanie sprzętu

Sewis i konserwacja sprzętu komputerowego: laptopów, drukarek, komputerów stacjonarnych, skanerów, faksów.

Doradztwo

Doradztwo w wyborze technologii - sprzętu i oprogramowania. Dostarczanie kompleksowych rozwiązań IT.

optymalizacjakosztow.png

Rozbudowa, projektowanie, modernizacja działu IT

modernizacja it

Podstawowe zagadnienie podczas modernizacji

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto pamiętać, że wymagania na bezpieczeństwo danych i systemu IT w czasie ostatnich kilku lat istotnie wzrosły dlatego małe firmy posiadające routery do zastosowań domowych przy okazji modernizacji powinny poważnie rozważyć przejście na urządzenia profesjonalne oferujące znacznie wyższy poziom zabezpieczeń. Podobnie przed przedłużeniem subskrypcji na zabezpieczenie antywirusowe, dobrze jest skonsultować się ze specjalistą by potwierdzić jego skuteczność lub dokonać zmiany.

Notebook czy PC

Pozbywając się starego PC rozważmy zastąpieniem go komputerem mobilnym mogącym podnieść elastyczność i obniżyć zużycie energii. Trzeba mieć jednak na uwadze zastosowanie komputera i zapotrzebowanie aplikacji na moc przetwarzania.

Hostowanie, cloud computing

Stały, miesięczny lub roczny abonament za użytkowanie programu czy serwera może początkowo zniechęcać do pracy w chmurze. Pamiętajmy jednak, że utrzymanie lokalnej infrastruktury to nie tylko prąd ale i koszty obsługi, usuwania awarii, utraconego czasu i wreszcie nieuniknionych modernizacji a w skrajnych przypadkach nawet utylizacji starego sprzętu. W przypadku stałych abonamentów otrzymujemy możliwość korzystania z urządzeń najwyższej klasy o dostępności na poziomie 99,9%. Dlatego podstawą restrukturyzacji powinien być jak najszerszy outsourcing. Zalecamy poziom Software as a Service jeśli to możliwe.

planowanie sieci

Zwiększ efektywność - modernizacja działu IT

Problem z oprogramowanie i sprzętem

Jeśli system informatyczny zaczyna sprawiać problemy i jego modernizacja wydaje się niezbędna, warto przeanalizować, co zrobić ze sprzętem lub oprogramowaniem, które zbliżają się do końca swego życia. Czy lepiej je zreperować lub zaktualizować, czy wymienić na nowe modele?

Znalezienie trafnej odpowiedzi na to pytanie może przynieść firmie nie małe oszczędności. Warto tutaj skorzystać z pomocy zewnętrznych specjalistów, którzy obiektywnie ocenią jakie rozwiązanie powinno zastąpić uszkodzony sprzęt lub przestarzały program.

Profesjonalna pomoc w optymalizacji IT

Platinum iT zapewnia pomoc w obniżeniu kosztów utrzymania całej infrastruktury IT. Naszą pracę zaczynamy już w momencie przygotowywania umowy na stałą obsługę informatyczną. Doskonałym dowodem na skuteczność naszch działań jest przypadek jednego z klientów. Jeszcze przed podpisaniem umowy, specjaliści Platinum iT zaplanowali reorganizację serwerowni, która pozwoliła zmniejszyć ilość komputerów o 3 sztuki a w efekcie znacznie obniżyła wysokość abonamentu.

Warto też pamiętać, że optymalizacja firmowego środowiska komputerowego to nie tylko korzyści w formie pieniędzy zaoszczędzonych na utrzymaniu sprzętu ale i również oszczędności, wynikające wprost ze zmniejszenia awaryjności całej struktury. Co więcej, dodatkowym profitem jest wzrost wydajności pracy. Skrócenie czasu jaki dziesiątki pracowników, poświęcają codziennie na odnalezienie wiadomości e-mail, potrzebnych dokumentów, restar zawieszającego się komputer itp. przekłada się na realne zyski.


Przykładowe warunki umowy:


  • 15 stacji roboczych i 1 serwer
  • 16 godzin w abonamencie
  • 60 zł za godzinę po za abonamentem
  • 3 godziny - czas reakcji na zgłoszenie
  • pomoc zdalna (telefon, czat, mail i zdalny pulpit)
  • serwis na miejscu u klienta
  • doradztwo w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania
  • serwis i wsparcie programów dla firm
  • umowa na czas nieokreślony (miesięczny okres wypowiedzenia)

Abonament miesięczny: 1250 zł netto.

Średni koszt jednego stanowiska komputerowego to 70 zł netto i 250 zł netto dla serwera. Cena jest zależna od lokalizacji, rodzaju infrastruktury (sprzęt i oprogramowanie) oraz ilości stanowisk, im więcej stanowisk tym niższy koszt pojedynczej stacji roboczej.

Naszym klientom zapewniamy sprawną, wysokiej jakości obsługę na bardzo korzystnych warunkach. Zapraszamy do kontaktu i spotkania w celu sprecyzowania warunków i przygotowania konkretnej oferty cenowej.


Zdalny pulpit - błyskawiczna pomoc

Wszystkie terminale objęte opieką zyskują usługę zdalnego wsparcia, która pozwala szybko wyeliminować problem gdy fizyczna obecność serwisanta nie jest konieczna.

Helpdesk - wsparcie dla użytkownika

Nieocenioną usługą oferowaną również jako oddzielny produkt jest helpdesk. Doskonały sposób dostępy do wiedzy doświadczonego informatyka.

IT Manager - kontroluj swój dział IT

System monitorowania infrastruktury IT, który dostarcza kompleksowych informacji o jej kształcie i aktualnej kondycji.

Jeżeli szukasz informacji, pomocy lub chcesz zamówić Obsługę Informatyczną

Skontaktuj się z nami