+48 790 205 291     info@systemy-it.com

FileMaker Inc. zmienia nazwę (wstecz) na Claris

Pamiętasz Claris, Apple z 1987 rokuspin-off, który stworzył aplikacje takie jak MacWrite, MacPaint i FileMaker? W 1998 r. Apple ponownie wprowadził wszystkie te produkty, z wyjątkiem niskoprocesowej platformy FileMaker. Dzięki temu posunięciu Claris zmienił nazwę na FileMaker Inc. Dziś jednak nazwa Claris powstaje z martwych, ponieważ FileMaker Inc. zmienia nazwę na Claris International. Nazwa samego produktu FileMaker pozostaje jednak taka sama.

Tak jak FileMaker Dyrektor generalny Claris, Brad Freitag, który niedawno przejął tę rolę od Dominique Goupil, powiedział mi, że powodem tego posunięcia jest to, że firma zaczyna wychodzić poza swój podstawowy produkt FileMaker. „Przyspieszamy naszą wizję i naszą strategię” - powiedział. „Od dawna opisywaliśmy naszą wizję jako udostępnienie zaawansowanej technologii wszystkim. A wraz ze zmianą przywództwa naprawdę zachowujemy bardziej agresywną postawę w realizacji planu działania tego produktu. ”


Brad Clit, CEO ClarisFileMaker 14 - Pierwsze wrażenia

filemaker-14 winterthur

18 października 2014 roku na konferencji w Winterthur został zaprezentowany nowy FileMaker 14. Prezentacja platformy bazodanowej następnej genreacji zawierała podgląd nowych produktów: FileMaker Server 14, FileMaker Pro 14 i FileMaker Go 14.

Dopalacz dla systemów - Ext JS 5

Ext JS 5 wspiera systemy Platinum iT

Lekki i świeży design

Wiem, że wielu z Was, drodzy Klienci, czeka na nowy, odświeżony interfejs naszych aplikacji przeglądarkowych. Miło jest nam poinformować, że prace są już na ukończeniu i w niedługim czasie udstępnimy zupełnie nowy wygląd, zgodny z najnowszymi standardami. Nowoczesny design to jednak nie wszystko. W raz z aktualizacją zyskujemy nowe możliwości tworzenia bardziej elastycznych widoków. Aktualizacja nie ominie również widoków dedykowanych dla urządzeń mobilnych