+48 790 205 291     info@systemy-it.com

FileMaker Inc. zmienia nazwę (wstecz) na Claris

Pamiętasz Claris, Apple z 1987 rokuspin-off, który stworzył aplikacje takie jak MacWrite, MacPaint i FileMaker? W 1998 r. Apple ponownie wprowadził wszystkie te produkty, z wyjątkiem niskoprocesowej platformy FileMaker. Dzięki temu posunięciu Claris zmienił nazwę na FileMaker Inc. Dziś jednak nazwa Claris powstaje z martwych, ponieważ FileMaker Inc. zmienia nazwę na Claris International. Nazwa samego produktu FileMaker pozostaje jednak taka sama.

Tak jak FileMaker Dyrektor generalny Claris, Brad Freitag, który niedawno przejął tę rolę od Dominique Goupil, powiedział mi, że powodem tego posunięcia jest to, że firma zaczyna wychodzić poza swój podstawowy produkt FileMaker. „Przyspieszamy naszą wizję i naszą strategię” - powiedział. „Od dawna opisywaliśmy naszą wizję jako udostępnienie zaawansowanej technologii wszystkim. A wraz ze zmianą przywództwa naprawdę zachowujemy bardziej agresywną postawę w realizacji planu działania tego produktu. ”


Brad Clit, CEO ClarisAby podkreślić tę kwestię i wyjaśnić swoją strategię, Claris wykorzystuje również dzisiejsze ogłoszenie, aby uruchomić Claris Connect, narzędzie do integracji różnych usług w chmurze i automatyzacji przepływów pracy między nimi. Dzięki temu Claris potwierdził również wcześniej zgłoszoną akwizycję Stamplay, małego włoskiego startupu, który tworzy narzędzia do łączenia interfejsów API różnych narzędzi dla przedsiębiorstw. Claris Connect będzie drugim produktem w ofercie Claris, a FileMaker pozostanie jego flagowym produktem.

FileMaker, produkt, obsługuje obecnie ponad milion użytkowników końcowych, którzy pracują w około 50 000 różnych firm. Freitag powiedział, że firma cieszy się dużą rozpoznawalnością i przynosi zyski przez ponad 80 kolejnych kwartałów, ale po rozpoczęciu pracy i automatyzacji procesów biznesowych nadszedł czas, aby poszukać innej marki.

Mimo, że niski kod / brak kodu jest modnym hasłem w branży od kilku lat, FileMaker tak naprawdę nie zrobił żadnych fal. To też się nieco zmieni, jak się wydaje, ponieważ Freitag ma nadzieję na znaczny rozwój firmy. „Gdy spojrzymy na to przez pięć lat, widzimy, jak powiększa się społeczność użytkowników o co najmniej trzykrotnie, a droga do tego jest dość jasna” - powiedział. „Jeśli spojrzysz na naszą działalność, jesteśmy w ponad 50% poza USA. Możliwości rynkowe istnieją dla nas w obu Amerykach, a także w Europie i Azji.”

Freitag przyznaje, że FileMaker był „stosunkowo skromny” pod względem postawy rynkowej, dlatego rozszerzy swoją świadomość marki i kategorii. Są szanse, że usłyszysz nazwy Claris i FileMaker nieco częściej w przyszłości (i Freitag podkreślił, że firma pozostaje „w 100% zaangażowana w platformę FileMaker”).

Claris spodziewa się również, że rozszerzy swoją ofertę produktową w przyszłości - i może to obejmować dodatkowe przejęcia. „Inwestujemy znaczne środki w innowacje ekologiczne, rozszerzając linie produktów - i jesteśmy otwarci na dodatkowe przejęcia” - powiedział.

FileMaker Inc./Claris robi ten ruch, podczas gdy ogólny rynek takich produktów jak FileMaker stale rośnie. To coś, co Freitag ma nadzieję wykorzystać, gdy firma patrzy w przyszłość. To, jak dokładnie będzie to wyglądać, dopiero się okaże, ale Freitag zauważył, że rodzaj platformy następnej generacji wykracza poza aplikacje oparte na bazach danych, z których znany jest już sam FileMaker i koncentruje się na usługach obsługujących aplikacje przepływu pracy. Uważa również, że istnieje szansa na rozwiązania IoT pod marką Claris i być może w dłuższej perspektywie zastosowania w rzeczywistości rozszerzonej.

Poniżej znajdziesz wypowiedź Brada Clita

Kiedy zaakceptowałem stanowisko jako CEO FileMaker, wiedziałem, że mamy przed sobą ogromną szansę - nie tylko jako firmy, ale i społeczności. Cyfrowa transformacja, którą określamy jako automatyzacja przepływów pracy i procesów, zmienia charakter pracy. Wiedziałem, że możemy wywrzeć ogromny wpływ na umożliwienie rozwiązywania problemów w nowej erze technologii.

Dołączyłem do FileMaker w 2013 roku jako wiceprezes ds. Sprzedaży w Ameryce. W tym czasie FileMaker przechodził z produktu dla jednego użytkownika do modelu subskrypcji. Nastąpiła ogromna inwestycja w telefon komórkowy i staraliśmy się wymyślić, jak skalować do chmury.

Naszym celem było sprawienie, aby technologia była łatwiejsza w użyciu i bardziej dostępna bez ograniczania wyobraźni naszych utalentowanych programistów lub zaawansowania ich aplikacji.

Od tego czasu świat dogonił naszą wizję. Możliwość tworzenia potężnego oprogramowania, które rozwiązuje wyraźne problemy w firmie lub branży, stała się jeszcze bardziej cenna. Gospodarka zostanie określona przez firmy, które wykorzystają technologie do zmiany sposobu ich działania. Jednocześnie podaż twórców aplikacji internetowych, mobilnych i aplikacji nie nadąża za popytem.

Oznacza to, że wiele firm będzie miało trudności z dotrzymaniem kroku, chyba że uda nam się wypełnić lukę między ich wykwalifikowaną siłą roboczą a potrzebami technologicznymi. Pomysł na platformę innowacji w miejscu pracy został stworzony, aby rozwiązać ten konkretny problem, umożliwiając rozwiązywanie codziennych problemów.

Znajdujemy się również w punkcie rozwoju oprogramowania, w którym cały wszechświat usług w chmurze może dostarczyć jeszcze bardziej wyrafinowane rozwiązania dla tych rozwiązujących problemy, o ile mogą one łatwo łączyć je z własnymi aplikacjami.

W tym kontekście nie mogłem być bardziej entuzjastycznie kierowany firmą, która nie tylko stworzyła kategorię Platforma innowacji w miejscu pracy, ale także określi swoją przyszłość jako Claris.

Pozwól, że opowiem ci o tej przyszłości.

FileMaker odrodził się jako Claris

Zmiana marki Claris to nie tylko hołd dla naszych korzeni, ale Claris - nazwa oznaczająca jasność, oświetlenie - najlepiej reprezentuje naszą technologię dzisiaj i w przyszłości. Zamiast jednej oferty budujemy pakiet usług ukierunkowanych na umożliwienie rozwiązywania codziennych problemów. Ta wielousługowa platforma jest w dużej mierze zgodna z wizją Claris sprzed FileMaker, a ponieważ poszerzamy i dywersyfikujemy naszą platformę, Claris czuje się dobrze.

FileMaker będzie działał jako jedna z naszych ofert usług.

Claris Connect

Zmiana nazwy na Claris wiąże się również z ogromnym wzrostem technologii dzięki przejęciu Stamplay, niesamowitej firmy, która stworzyła niesamowicie zaawansowaną platformę dla przedsiębiorstw, która zapewnia konektory dla 150 usług w chmurze. Dzięki naszemu przejęciu Stamplay, którego nazwę zmieniamy na Claris Connect, klienci mogą łatwo tworzyć przepływy pracy łączące usługi w chmurze, z których korzystają na co dzień, w tym Dropbox, Slack, Salesforce i inne. To właśnie te połączenia odblokują nowe możliwości i rozwiną wyobraźnię naszych rozwiązań problemów, wymagając przy tym o wiele mniej czasu i zasobów.

Nasz cel

Chcemy, aby społeczność Claris wzrosła z 50 000 do 150 000 programistów w nadchodzących latach.

Osiągnięcie tego celu jest naszą chęcią promowania i wspierania naszej profesjonalnej społeczności programistów. Budujemy świat dla innego rodzaju programistów - twórczych rozwiązań problemów w każdej branży: opieki zdrowotnej, budownictwa, samorządu, edukacji K-12.

Kreacje te przyglądają się problemom, przykładają do nich swoje unikalne oko, a następnie korzystają z technologii w celu znalezienia rozwiązania. Dodają prawdziwej energii społeczności bardziej zaawansowanych programistów i partnerów.

Aby uhonorować integracyjną społeczność, którą cieszymy się od dziesięcioleci, musimy wywiązać się ze wszystkiego, co zamierzamy zrobić, w tym poszerzyć możliwości edukacyjne i udostępnić naszą technologię ludziom, którzy jej potrzebują, i chronić ich zdolność do innowacji .

Nasz zespół

Pierwszym priorytetem zawsze będzie nasz zespół Claris. Mocno wierzymy w koncepcję profesora Jennifer Aaker z Uniwersytetu Stanforda, że ​​„pracownicy chcą być cenionymi członkami zwycięskiego zespołu podczas inspirowanej misji” i czuję się zaszczycony, mogąc być częścią takiego zespołu.

Zatrudniamy inteligentnych ludzi, którzy muszą zabrać głos i powiedzieć nam, co musimy zrobić. Będziemy również przekształcać naszą komunikację wewnętrzną i podejmowanie decyzji, aby były one znacznie bardziej oparte na współpracy i zdecentralizowane.

Prace te będą wymagały inwestowania w pracowników Claris w zapewnianie szkoleń technicznych i menedżerskich, co da naszym inżynierom więcej możliwości prototypowania.

Nie mogę się doczekać

Marka FileMaker była dla nas dobra i cieszyliśmy się 20 udanymi latami pod jej szyldem. Usługa FileMaker pozostaje świetna. Jesteśmy dumni z naszej spuścizny, a spuścizna ta obejmuje to, kim zawsze byliśmy - wizjonerską firmę ściśle związaną z potrzebami i pragnieniami naszych programistów oraz tym, jak najlepiej mogą służyć swoim biznesom. Claris nadal będzie siłą rozwiązywania problemów, ale tym razem dzięki jeszcze większej liczbie technologii dostępnych dla każdego, kto chce tworzyć.

Wielu z was wybrało się z nami w podróż lata temu, kiedy większość świata nie była gotowa na innowacje w miejscu pracy. Dziś mam nadzieję, że nadal pomożesz nam przewodzić tej rozwijającej się branży dzięki swojej kreatywności i pasji do rozwiązywania problemów.

Dziękuję Ci.

Twitter: @bradfreitag