+48 790 205 291     info@systemy-it.com

FileMaker, Claris - Bazy Danych


FileMaker Pro - Dopasowane Systemy Bazodanowe

FileMaker Pro jest wartościową, łatwą w użyciu aplikacją bazodanową, która ułatwi pracę Tobie i Twojemu zespołowi w wykonywaniu wszelkich zadań. Miliony ludzi sektora biznesowego, rządowego i edukacyjnego używają FileMaker Pro do zarządzania swoimi informacjami w systemie Windows i Mac, a także w Internecie. Planuj projekty, zarządzaj klientami, gromadź dokumenty, generuj raporty i wiele więcej. Wszystko w jednym miejscu, dopasowany do Twoich potrzeb.

Filemaker zmienia nazwę na Claris

system zarzadzania zadaniami

Projekty i Zadania

Systemy FileMaker pozwalają na zarządzanie projektami, zadaniami i dowolnymi modułami powiązanymi takimi jak produkcja, magazyn czy fakturowanie. Dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnych (FileMaker Go) i udostępniania systemu w przeglądarkach internetowych (WebDirect) możesz w prosty i tani sposób znacznie zwiększyć produktywność swojej firmy

system zarzadzania rejestracji wydarzen

Generowanie Dokumentów

W bardzo prosty posób możesz tworzyć wydruki dokumentów magazynowych, faktur i dowolnych danych na podstawie raportów i analiz z bazy. Co więcej bez problemu możesz załączać je do wiadomości email i wysyłać do klientów na podstawie gotowych szablonów z możliwością ich edycji.

system zarzadzania projektami

Raporty, Analizy i Wykresy

FileMaker Został stworzony z myślą o prezentowaniu danych w prosty i intuicyjny sposób z pełną możliwości modyfikacji ich prezentacji na listach, tabelach i pojedyńczych rozbudowanych widokach. Do twojej dyspozcji oddany jest łatwy w obsłudze i bardzo rozbudowany system wyszukiwania, grupowania i sortowania danch. Na podstawie każdego raportu możesz tworzyć niestandardowe wykresy.

Szkolenie filemaker dla użytkowników
 

Szkolenia FileMaker - Polska

Jesteśmy organizatorem szkoleń i kursów FileMaker w Polsce. Dodatkowo prowadzimy naukę FileMaker online dla grup oraz użytkowników indywidualnych. Dopasowujemy program szkoleń FM do Twoich potrzeb i oferujemy bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Posiadamy grono najbardziej doświadczonych deweloperów FileMaker w Polsce z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu relacyjnych baz danych oraz prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

 • Szklenia FileMaker
 • Kursy FileMaker
 • Nauka FileMaker - Online!
 • FielMaker Dla Firm
 • Lekcje indywidualne FileMaker
 • Szkolenia zaawansowane dla deweloperów

Szkolenia, kursy i nauka FileMaker Kontakt

 

Tworzenie, Projektowanie, Programowanie aplikacji, programów, systemów, baz danych FileMaker

Jeżeli szukasz profesjonalistów w dziedzinie tworzenia dopasowanych rozwiązań FileMaker jesteś pod właściwym adresem. Jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy tworzyć rozwiązania bazodanowe na platformie FileMaker i posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Ponadto posiadamy wiele gotowych rozwiązań, co znacząco obniży koszty wdrożenia i programowania.

Tworzenie baz danych FileMaker Kontakt

Arkusze excel w FileMaker

Rozwiązania FileMaker

FileMaker posida wiele wbudowanych narzędzi, pozwalających szybko rozpocząć pracę z danymi. Po prostu przeciągnij swoje arkusze Excel do FileMaker by zaimportować dane lub skorzystaj z rozwiązań startowych. Jeżeli widzisz potrzebę wykonania znaczących zmian lub rozbudowy swojego systemu, skontaktuj się z nami. Nasi deweloperzy pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.


FileMaker Pozwala na Łatwy Import Danych

Jeśli używasz arkuszy Excel do gromadzenia swoich danych, możesz przenieść je do FileMaker kilkoma kliknięciami lub upuszczając plik na okno/ikonę FileMaker. Ponad to, dane uzupełniane w FileMaker mogą dalej pojawiać się w Twoich arkuszach kalkulacyjnych.

 • Excel
 • Systemy filemaker
 • CSV
 • XML
 • Tab

Arkusze excel w Filemaker


Rozwiązania startowe filemaker

Gotowe rozwiązania startowe FileMaker

Wybierz jedno z 16 gotowych do użycia rozwiązań startowych, które otrzymasz wraz z zakupem oprogramowania FileMaker. Dzięki temu zaczniesz pracę nad swoją bazą od profesjonalnego wyglądy i układu. Jeżeli w rozwiązaniach startowych nie widzisz nic w pełni odpowiadającego Twoim potrzebom, możemy zaproponować własne, bardziej rozbudowane systemy. Dzięki temu skrócisz czas i koszt przygotowania własnego, dopasowanego narzędzia zarządzania danymi.

Kontakty, Magazyn, Obieg dokumentów, Fakturowanie, mają świeży, nowy wygląd i pozwolą Ci wykorzystać funkcje udostępnione w FileMaker 13, jak skaner kodów kreskowych, okna wyskakujące i slajdery.


Narzędzia projektowania w FieMaker

Nie musisz być programistą by mieć kontrolę nad swoim firmowym systemem. Dzięki przyjaznym narzędziom projektowania, szybko zmienisz wygląd, dodasz potrzebne pola i przyciski.

 • Gotowe szablony i style
 • Inspektor - wszystkie parametry w jednym miejscu
 • Środowisko komponowania skryptów
 • Linijki, siatki, prowadnice
 • Proste narzędzie tworzenia tabel, pól i relacji
Łatwe tworzenie systemów w FileMaker

Publikacja i współdzielenie informacji

Publikacja i współdzielenie rozwiązań FM

Jeśli własnymi siłami lub z pomocą doświadczonych deweloperów, zbudowałeś system wspierający działanie Twojej firmy, pewnie ważna jest dla Ciebie dostępność do informacji. Współdzielenie informacji to mocna strona platformy FileMaker od początków jej istnienia. Z systemu może w jednym momencie korzystać wielu użytkowników z różnych miejsc na świecie.

Wystarczy uruchomić funkcję udostępniania w FileMaker Pro lub FileMaker Server a Twoja baza stanie się błyskawicznie dostępna dla użytkowników z Windows, OS X, iPad, iPhone. A co jeżeli musisz udostępnić część systemu swoim parterom biznesowym, którzy nie posiadają FileMaker?

Nic prostszego. Uruchom funkcję udostępniania w przeglądarce lub zamów wykonanie profesjonalnej aplikacji webowej, dzięki której osoby z zewnątrz będą mogły operować danymi poprzez przeglądarkę internetową.


Aplikacje FileMaker dla iPhone i iPad

Dzięki FileMaker Go docenisz przydatność urządzeń mobilnych w pracy. Zbudowanie kompletnej i przyjaznej aplikacji dla iPad lub iPhone jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Do tej pory na tego typu rozwiązania mogły pozwolić sobie tylko duże firmy. Dziś, dzięki FileMaker, możliwe jest stworzenie aplikacji bazodanowej na iOS ponosząc znacznie mniejsze koszty niż w przypadku programowania w Objective-C. Jeśli Twoim marzeniem było stworzenie aplikacji np. dla handlowców, tak by mogli w czasie rzeczywistym prezentować ofertę, sprawdzać stany magazynowe, składać zamówienia, teraz jest to w zasięgu Twojej firmy.

Aplikacje na iPhone i iPad


Raporotwanie i wykresy

Raportowanie i wykresy

W platformie FileMaker raportowanie jest proste i szybkie. Nie jest do tego potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Śledź wydajność swojego przedsiębiorstwa, twórz listy klientów, drukuj etykiety, dziel się kluczowymi wskaźnikami - wszystko w ciągu kilku kliknięć. Zgromadzone dane może również przedstawić w postaci efektywnych wykresów. Ich stworzenie jest tak proste jak w popularnych arkuszach kalkulacyjnych. Wybrany raport możesz łatwo zapisać do PDF, wydrukować lub wysłać w formie załącznika.

punktowy

punktowy

skumulowany

skumulowany

positive

positive

bąbelkowy

bąbelkowy


słupkowy

słupkowy

liniowy

liniowy

warstwowy

warstwowy

kołowy

kołowy

Jeżeli posiadasz już inne systemu gromadzenia danych, FileMaker może komunikować się z nimi w czasie rzeczywistym. Z otrzymanych danych możesz tworzyć raporty i wykresy w ten sam, prosty sposób jak gdy korzystasz z danych zapisanych w FileMaker.


Integracja FileMaker z zewnętrznymi źródłami danych

Platforma FileMaker może łączyć się wieloma popularnymi źródłami danych jak MySQL, MS SQL, Excel, XML. Do pobrania i operowania danymi nie potrzebujesz żadnych umiejętności programistycznych. Jest to nieoceniona funkcjonalność, która pozwala doskonale wpasować się nowemu systemowi w istniejącą już strukturę oprogramowania. W praktyce oznacza to, że np. tworząc system zarządzania zgłoszeniami, system z łatwością może oznaczyć zgłoszenie jako priorytetowe gdy obroty, pobrane z systemu sprzedaży, osiągnęły odpowiednią wartość.

 • MySQL
 • MS SQL
 • Excel
 • Oracle
 • XML

Intergracja z Bazami Danych


Zastosowania FileMaker

Partner

Kontakty

Zarządzaj informacjami o kontaktach osobistych i biznesowych, łącznie z adresem, telefonem i adresem e-mail.

Partner

Inwentarz

Śledź informację o inwentarzu. Rozwiązanie zawiera takie pola jak nazwa, kategoria, numer seryjny i datę zakupu.

Partner

Dokumenty

Kolekcjonuj i organizuje dokumenty, muzykę, obrazy i wiele więcej. Z możliwością śledzenia historii wersji.

Partner

Faktury

Twórz kartoteki klientów i produktów. Twórz, zarządzaj i drukuj dopasowane faktury dla każdego zamówienia.


Partner

Magazyn

Zarządzaj stanami magazynowymi produktów i zapasów. Przeszukuj według kategorii, wartości, ostatniego zamówienia i więcej.

Partner

Zadania

Śledź proste zadania, statusy i terminy powiązane z każdym przedsięwzięciem.

Partner

Projekty

Oragnizuj szczegóły projektów i przydzielaj zadania oraz personel. Śledź postęp, terminy i więcej.

Partner

Oferty

Twórz oferty dla produktów i usług. Drukuj je i wysyłaj w prosty sposób.


Partner

Zasoby

Zarządzaj zasobami dla projektu, takimi jak ludzie, wyposażenie, materiały i lokalizacje.

Partner

Spotkania

Organizuj notatki ze spotkań, przydzielaj akcje i śledź terminy.

Partner

Wydatki

Obliczaj i raportuj zwrot z poniesionych wydatków. Zarządzaj statusami akceptacji i sporządzaj raporty.

Partner

Wydarzenia

Zarządzaj szczegółami wydarzeń, listami gości i agendą. Doskonałe dla zbiórek funduszy, seminariów lub targów.


Partner

Katalog Produktów

Przechowuj i organizuje informację o produktach, takie jak numer seryjny, ceny i zdjęcia.

Partner

Personel

Zarządzaj informacjami o pracownikach, takimi jak data zatrudnienia, wynagrodzenie, przełożeni czy data przedłużenia umowy.

Czas

Kalkuluj przepracowane godziny i rozliczaj je. Dla każdego pracownika, każdego tygodnia.

Partner

Materiały

Kolekcjonuj, organizuj i łącz badania z notatkami.